Hotel Enseada
Hotel Enseada Sao Francisco do Sul består af 10 værelser og er 7-minutters gåafstand fra Enseada strand.
Hotellet ligger 250 meter fra havet i Sao Francisco do Sul. Det er mindre end 4 km fra State Park Acarai.
Gæster kan nyde et udvalg af sydamerikansker retter på Big Point beliggende 50 meter væk fra stedet.
- Lokale seværdigheder
- Bar do Banana650 m
- Koko Bambuu4,1 km
- Grande Beach1000 m
- Ubatuba Strand2,5 km
- Ubatuba Beach800 m
- Banana Joe4 km
- State Park Acarai4,9 km
- Igreja Nossa Senhora dos Navegantes200 m
- Lufthavne
- Joinville Lufthavn71 km
På hotellet
På værelset
- Gratis WiFi på værelserne
- Fladskærms TV
- Tremmesenge/vugger
Vigtig meddelelse
- Information om ekstra senge
- Der tilbydes ikke ekstra senge på værelset.
Ofte stillede spørgsmål
- ✈
Hvor er den nærmeste lufthavn til det Hotel Enseada?
Joinville lufthavn og det Hotel Enseada er adskilt af 75 km afstand. - 🕗
Hvornår er udtjekning i et Hotel Enseada?
Kunder skal tjekke ud fra et Hotel Enseada ved 12:00. - 💵
Hvor meget koster det at reservere et værelse i Hotel Enseada?
Den gennemsnitlige pris for et værelse på Hotel Enseada er 54$ For specifikke oplysninger bedes du kontakte hotellets personale. - 🚪
Hvilke værelsestyper er tilgængelige i det Hotel Enseada?
Det Hotel Enseada tilbyder Tre mands værelse Standard og Fire mands værelse at vælge imellem.